WhatsApp / Viber / Telegram
+420 355 321 413

WhatsApp / Viber / Telegram
+420 355 321 422

WhatsApp / Viber / Telegram
+420 355 321 414


PRAHA – O HLAVNÍM MĚSTĚ

Praha, hlavní město České republiky, vznikla již v 9. století našeho letopočtu. Její založení a slávu předpověděla, podle pověsti věšteckým darem nadaná kněžna Libuše, když prý ve svém prorockém vytržení řekla, že vidí město veliké, jehož sláva se bude hvězd dotýkat. A měla pravdu… Praha se může už odnepaměti chlubit celou řadou lichotivých přízvisek a přezdívek, které dávají bájné kněžně Libuši za pravdu. Mezi těmi nejznámějšími jmenujme například tyto: Praha matka měst, Praha stověžatá, Praga Caput Regni (Praha hlava království). Přízviska české metropoli vymýšlely i známé osobnosti, které k ní měly velmi blízký vztah. Například papež Aeneas Sylvius nazval Prahu perlou měst, Goethe o ní řekl, že v koruně měst je tím nejdrahocennějším kamenem a francouzský kritik William Reitter dokonce napsal, že na celém povrchu zemském není rozevřena nádhernější kniha historie a architektury. Přezdívku má česká metropole i díky své poloze na kontinentu. Praha je označována za srdce Evropy, neboť leží zhruba ve stejné vzdálenosti od tří velkých moří Evropy.

Praha je jedním z nejkrásnějších, nejnavštěvovanějších a nejbezpečnějších měst světa, které si denně přijede prohlédnout přes 100 000 turistů. Rozkládá se podél řeky Vltavy, uprostřed České kotliny a se svými téměř 1,3 miliony obyvatel a rozlohou cca 500 km2 představuje největší město České republiky.

Praha je politickým, hospodářským, kulturním, vysokoškolským i vědním centrem. Je sídlem nejvyšších zákonodárných, správních a politických orgánů státu, významných úřadů a zastoupení. Zároveň je také vysoce ekonomicky vyspělým a bohatým regionem s výjimečně vysokou životní úrovní a vyniká tak nejen nad české, ale i nad evropské standardy. Podle statistik Eurostatu je devátým nejbohatším regionem v Evropě. HDP na obyvatele v Praze dosahuje 171 % průměru celé Evropské unie (HDP na obyvatele ČR dosahuje pouze 80 %).

Do dnešní podoby se Praha vyvíjela jedenáct století. Od svého založení v raném středověku byla centrem světské i církevní moci a sídelním městem českých knížat, králů a posléze presidentů. Stará Praha je středověké město v barokním plášti, okrášlené moderním uměním. Není překvapivé, když barokní fasáda domu ukrývá gotické zdivo a románské sklepení.

Historické centrum města s unikátním panoramatem Pražského hradu a Hradčan je od roku 1992 památkovou rezervací UNESCO. Historické památky jsou zde skutečně jedním z největších lákadel. V centru lze napočítat přes 1200 kulturních a historických staveb, celkově je těchto objektů v Praze téměř na 3000. Nenechte si ujít prohlídku Pražského hradu, který je největším souvislým hradním komplexem na světě. Hrad, katedrála sv.Víta, historické zahrady a další prostory můžete vnímat také jako jedinečnou klenotnici a galerii, ilustrující vývoj českých dějin. Chcete-li poznat nejslavnější pražské památky a velkou část historického centra, projděte se Královskou cestou, tedy trasou, po níž se kdysi ubíraly korunovační průvody českých králů a královen ke korunovaci do katedrály sv. Víta. Cestou dojdete ke Staroměstské radnici se slavným orlojem, anebo na opačnou stranu Celetnou ulicí k Prašné bráně a Obecnímu domu, kde Královská cesta začíná. Bludištěm uliček Starého Města dojdete až na Karlův most, který doplňují dvě věže, z nichž ta Staroměstská je považovaná za nejkrásnější gotickou bránu Evropy; na staroměstské straně kousek od začátku samotného mostu rovněž najdete Muzeum Karlova mostu. Na protějším malostranském konci mostu můžete po schodech sejít na malý romantický ostrov Kampa anebo pokračovat dál na Malou Stranu, kde vás okouzlí barokní chrám sv. Mikuláše. Nerudovou ulicí pak vystoupáte až k terase před Pražským hradem, odkud se otvírá uchvacující výhled na město.

K nezapomenutelným pražským zážitkům patří také vyhlídkové plavby po Vltavě anebo výlet na Petřín k rozhledně, která připomíná pařížskou Eiffelovku. Řadu malebných pražských zákoutí objevíte při toulkách Židovským městem. V Praze objevíte také nejvyšší vyhlídkovou plošinu v České republice; nachází se na 216 metrů vysoké žižkovské televizní věži a je z ní netradiční pohled na Prahu. Pakliže už byste měli umění dost, je tu proslulá zoologická zahrada v Troji patřící mezi zoologickými zahradami mezi světové špičky. Hned vedle ní najdete botanickou zahradu s moderním rozsáhlým skleníkem Fata Morgana.

Praha je významná i pro své bohaté kulturní dění. Je sídlem mnoha divadel, mezi které patří samozřejmě Národní divadlo poprvé otevřeno roku 1881 a Státní opera z roku 1888, koncertních sálů, jako například Rudolfinum, ale i hudebních či dramatických festivalů, mezi kterými můžeme jmenovat Pražské jaro či Letní Shakespearovské slavnosti. Navštívit můžete i desítky muzeí a galerií, jako například Národní galerii hlavního města Prahy, která shromažďuje přední díla českého umění a disponuje i mnoha klasickými.

KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ

Obsahuje:

 • Vstupní lékařskou prohlídku.
 • Kontrolní lékařskou prohlídku.
 • Závěrečnou lékařskou prohlídku.
 • Laboratorní vyšetření krve a moči. O dalších vyšetření rozhoduje lékař podle indikací (za příplatek).
 • Rozpis pitné kůry, dietní rozpis a rozpis balneologických procedur. Během týdne jsou poskytovány procedury, většinou 2-4 denně. Poskytování léčebných procedur o víkendech se provádí v různých sanatoriích podle jiného plánu. V sobotu dopoledne probíhají procedury ve všech sanatoriích a v neděli pouze v některých.
 • Další procedury, které byste chtěli, lze přikoupit dodatečně. Doplňkové procedury jsou buď volně prodejné nebo prodejné pouze po konzultaci s lékařem.

KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ
s plnou penzí

F B T

(full board with treatment)

 • Ubytování ve vybraném lázeňském hotelu
 • Jídlo 3x denně (snídaně, oběd, večeře)
 • Kompletní lázeňské léčení
  – Lékařská prohlídka
  – Pitná kůra
  – Rozpis procedur
  – Laboratorní vyšetření
  – Dietní rozpis

KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ
s polopenzí

H B T

(half board with treatment)

 • Ubytování ve vybraném lázeňském hotelu
 • Jídlo 2x denně
  – Snídaně a večeře / nebo / Snídaně a oběd
 • Kompletní lázeňské léčení
  – Lékařská prohlídka
  – Pitná kůra
  – Rozpis procedur
  – Laboratorní vyšetření
  – Dietní rozpis