WhatsApp / Viber / Telegram
+420 355 321 413

WhatsApp / Viber / Telegram
+420 355 321 422

WhatsApp / Viber / Telegram
+420 355 321 414

Konzultace s Lázeňským Lékařem

KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ

Obsahuje:

 • Vstupní lékařskou prohlídku.
 • Kontrolní lékařskou prohlídku.
 • Závěrečnou lékařskou prohlídku.
 • Laboratorní vyšetření krve a moči. O dalších vyšetření rozhoduje lékař podle indikací (za příplatek).
 • Rozpis pitné kůry, dietní rozpis a rozpis balneologických procedur. Během týdne jsou poskytovány procedury, většinou 2-4 denně. Poskytování léčebných procedur o víkendech se provádí v různých sanatoriích podle jiného plánu. V sobotu dopoledne probíhají procedury ve všech sanatoriích a v neděli pouze v některých.
 • Další procedury, které byste chtěli, lze přikoupit dodatečně. Doplňkové procedury jsou buď volně prodejné nebo prodejné pouze po konzultaci s lékařem.

KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ
s plnou penzí

F B T

(full board with treatment)

 • Ubytování ve vybraném lázeňském hotelu
 • Jídlo 3x denně (snídaně, oběd, večeře)
 • Kompletní lázeňské léčení
  – Lékařská prohlídka
  – Pitná kůra
  – Rozpis procedur
  – Laboratorní vyšetření
  – Dietní rozpis

KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ
s polopenzí

H B T

(half board with treatment)

 • Ubytování ve vybraném lázeňském hotelu
 • Jídlo 2x denně
  – Snídaně a večeře / nebo / Snídaně a oběd
 • Kompletní lázeňské léčení
  – Lékařská prohlídka
  – Pitná kůra
  – Rozpis procedur
  – Laboratorní vyšetření
  – Dietní rozpis

OTÁZKY A ODPOVĚDI LÉKAŘE NA LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ

Dotaz na doktora

MUDr. Václav Šolc

Studoval Lékařskou fakultu Karlovy university v Hradci Králové, promoval v roce 1977. Postgraduální studium absolvoval v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, poté dlouho působil v AČR včetně misí v zahraničí, proto je i nositelem osvědčení válečného veterána.

Složil atestace ze sociálního, vnitřního a všeobecného lékařství. Kromě lékařské praxe internisty a praktika v rodném Jičíně pracoval 20 let také v Lázních Bělohrad mj. i jako manažer kvality, ke konci kariéry ve funkci lékařského ředitele.

Vlastní diplom celoživotního vzdělávání České lékařské komory, nevyhýbá se i poznatkům přírodní medicíny. Jeho krédem je: Bonus aegroti suprema lex (Zdraví nemocného je nejvyšší cíl).

Zdravím, doktore.

Chtěla bych na podzim 2019 absolvovat lázeňské léčení. Od r 1997 mi byl diagnostikována roztroušená skleróza. Je mi 51 let, na stupnici EDSS mám 6,5 bodů. Poraďte prosím, v jakém sanatoriu by pro mě bylo optimální absolvovat léčení.

Dobrý den,

lidem s roztroušenou sklerózou se doporučuje léčení 5-6 měsíců po atace, kdy už chybí progresivní fáze nemoci a onemocnění netrvá déle než 5-8 let. Nejlepších výsledků se dosahuje použitím bahenních zábalů o teplotě 38-39° na oblast šíje, končetin a páteře. Celkově se doporučuje absolvovat 10-15 procedur po dobu 10-15 minut denně.

Dobrý den,

prakticky nespím a po lécích na spaní se ráno cítím špatně. Za týden jedu do Karlových Varů, poraďte mi, na jakého lékaře se mám obrátit s mým problémem. Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji konzultaci s neuropatologem. Zjistěte si, v jakém zařízení pracuje a požádejte ho, aby se spojil ohledně Vašeho dotazu s lékařem Vašeho lázeňského zařízení, kde budete ubytována.

Dobrý večer,

náš klient se zajímá se o specializované sanatorium, kde provádí roztažení páteře ve vodě. Pomůžete mu vybrat sanatorium pro léčení páteře?

Dobrý den,

pokud vím, dělají takové procedury jen v Klimkovicích.

Dobrý den.

Poraďte mi, prosím, kde mohu v K. Varech dostat masáž prostaty a jaký pramen mám při zvětšení prostaty pít?

Dobrý den,

na urologická onemocnění i na prostatu se specializují Mariánské Lázně.

Zdravím,

pomozte mi prosím vybrat lázně, mám stenózu cervikální oblasti, vyboulené disky, spondylózu, kýlu, výrůstky, lumbalgii. Z gynekologie myom 7 týdnů, endometriózu. Pomůže mi radon? Děkuji, s úctou Larisa.

Dobrý den,

bohužel myom dělohy a endometrióza jsou kontraindikací k léčení radonovými vanami.

Dobrý den,

klientka dostala nabídku na léčení v Karlových Varech –  má prodloužené střevo-dolihosigma. Jaké lázeňské zařízení jí máme doporučit?

Dobrý den,

všechna sanatoria v Karlových Varech se specializují na nemoci gastrointestinální traktu. Poradím vám 4* hotely-sanatoria, v nichž pracují lékaři s patřičnou zkušeností a odborností a kde jsou dobře vybavená balneocentra. Pacientům jsou zde předepisovány procedury a patřičná dietní strava.

Dobrý den,

nemohu si vybrat z nabídky lázní. Byla mi diagnostikována endometrióza, adenominóza, mikroadenom hypofýzy, salpingoophoritis, eroze (doprovázející chronická cystitida, reflux, subklinická hypotyreóza). Před rokem mi laparoskopicky odstranili myom ložiska endometriózy). Poraďte mi prosím lázně s ohledem na to, že časem plánuji EKO (zvlášť mě zajímá, jsou-li v mém případě možné radonové vany). Předem děkuji

Dobrý den, Vážená Anastazie,

Vaše otázka ohledně výběru lázní není jednoduchá. Problém je v tom, že některé z Vašich onemocnění odkazují přímo na léčbu radonovými vanami (endometrióza, myomatóza, neplodnost), avšak některé z Vašich diagnóz vyžadují důkladnější zvážení využití tohoto typu léčby. Zejména salpingoophoritis, který často doprovází cystitida, nesmí být v době léčení ve stadiu zhoršení. Mimoto otázku Vaší lázeňské léčby musíte konsultovat s lékařem, který léčí váš mikroadenom hypofýzy. Pokud Vám Vaši lékaři (gynekolog, neuropatolog) doporučí toto léčení před provedením EKO, pak budeme mile rádi nápomocni s organizací tohoto procesu.

Dobrý den,

doktore. V jakých lázních se může komplexně léčit celá rodina? Synovi je 17 let a má skyfózou a skoliózou, muž má bolesti zad a já mám erozi dělohy a cystu na vaječníku. V mnoha lázních jsou novotvary kontraindikací k léčení (např. ve Františkových Lázních). Není pro nás všechny vhodný Jáchymov?

Dobrý den,

lázně Jáchymov jsou unikátní lázně pro léčení pohybového aparátu, včetně stavů po zánětlivých procesech kloubů, páteře, měkkých tkání a nemocí spojených s poruchou funkcí způsobených přetížením, poruchou metabolismu (látková výměna)- osteoporóza, podagra a jiných příčin, které způsobují bolestivý syndrom. Kromě toho lázně pomáhají i u vegetovaskulárních onemocnění spojených s klimaktériem a jinými příčinami, které vyžadují regenerační opatření – např. přetížení u sportovců nebo lidí, kteří vykonávají těžkou fyzickou práci. Pomáhá rovněž při onemocnění periferních cév, prodělané revmatické maskulinitidě, tromboflebitidě.

Kontraindikací jsou akutní infekce a nemoci v aktivním stadiu, nestabilizované hypertonické onemocnění, neléčená hypertyrióza, těhotenství.

Onkologická onemocnění jsou kontraindikací v určitých případech, kdy onkolog může léčbu zakázat.

Radím vám obrátit se na Vašeho ošetřujícího lékaře, který zná stadium Vašeho onemocnění a může  léčbu doporučit, nebo naopak nedoporučit.

Dobrý den,

s manželem se snažíme 10 let o dítě. V říjnu 2017 mi odstranili cystu na vaječníku a za 3 měsíce jsem byla těhotná. Mezi 6-7 týdnem jsem potratila. Našli mi opět malou cystu. Ve kterých lázních se mohu léčit i s myomem? Myslím, že ve Františkových lázních? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vybrala jste si naprosto správně. Léčebny ve Františkových Lázních mají jako jednu z hlavních specializací gynekologická onemocnění a neplodnost. I já Vám tyto lázně vřele doporučuji.

Dobrý den,

poraďte mi, prosím. Chtěla bych jet do lázní, kde jsou termální prameny nebo jiné léčivé minerální vody. Cílem je léčení páteře (došlo ke svírání, které není přesně diagnostikováno), kromě toho mám výrůstky. Mimo to mám ještě 30 mm myom v děloze. Poraďte, které lázně jsou pro mě vhodné?

Dobrý den,

problémy s pohybovým aparátem i s páteří se léčí jak v Karlových Varech, tak i v Jáchymově (20 km od K. Varů). V Karlových Varech se léčí termální vodou a léčebným bahnem, v Jáchymově se k léčbě využívají radonové vany.

Dobrý den doktore,

chtěl bych vědět, do jakých lázní bych měl jet, mám cholecistitidu, pankreotis, arytmii a ostochondrózu. Je mi 67 let. Čekám odpověď.

Dobrý den, v sanatoriích Karlových Varů se léčí místními léčivými prameny onemocnění gastrointestinálního ústrojí, tj. cholecistis, pankreas. Léčí se zde i nemoci pohybového aparátu. Jestliže Vaše arytmie není komplikována srdeční nedostatečností, není kontraindikací k lázeňské léčbě v Karlových Varech.

Bylo by dobré přijet do lázní se zprávou Vašeho ošetřujícího lékaře, který popíše veškerá Vaše onemocnění a jejich stadium.

Poraďte prosím,

jaké lázně by byly vhodné a jaká je minimální efektivní doba léčení při následujících onemocněních: hemoroidy, anální trhlina (už chronická). Doprovodné nemoci: mléčný myom, netoxické onemocnění, osteochondróza páteře. Děkuji

Dobrý den,

k léčení Vašich nemocí jsou ideální Karlovy Vary, kde se léčí nemoci gastrointestinálního ústrojí a poruchy výměny látkové. Léčení (hlavně pití termominerální vody) by mělo být 3- týdenní, jestli to není možné tak 2- týdenní. Zkrácené léčení negarantuje delší zlepšení Vašeho stavu, ale positivní dopad na Vaše zdraví bude mít i přesto.

Dobrý den,

plánujeme v květnu léčení pro dítě 4,5 let, silná alergie na potraviny (mléko, vejce, obiloviny) v Kynžvartě. V čem tam spočívá léčení a vybrali jsme lázně dobře?

Dobrý den,

Váš výběr byl správný. V Kynžvartě se léčí děti jako je to Vaše. Léčení je komplexní –  kombinuje pitnou léčbu minerálních vod, koupele a inhalace místními prameny. Hlavním léčebným prostředkem je vysokohorské klima, specifický je zde i vzduch.

Zdravím,

je mi 35 let, mám myom, osteochondrózu, nízký tlak 90/60. Jsou pro mě vhodné Františkovy Lázně?

Dobrý den,

v případě Vašich diagnóz Vám mohu doporučit lázně Jáchymov a jejich unikátní radonové koupele, které léčí jak myomy, tak i osteochondrózu. Františkovy Lázně jsou také vhodné, tam se léčí gynekologická onemocnění. Tak si vyberte dle svých preferencí.

Dobrý den,

kde se léčí myom dělohy a cervikální eroze?

Děkuji.

Dobrý den,

v Česku jsou gynekologické lázně ve Františkových Lázních. Možné je i léčení v Jáchymově unikátními radonovými vanami.

Dobrý den,

poraďte, prosím, v jakém konkrétním sanatoriu v K. Varech je nejlepší léčit diabetes 2.typu? Vím, že se léčí všude, ale slyšela jsem, že je v KV specialista pro toto onemocnění. Předem děkuji.

Dobrý den,

diabet 2-typu se v Karlových Varech léčí opravdu všude, protože všechna karlovarská lázeňská zařízení k léčbě využívají zdejší termominerální vodu s unikátním složením. Záleží na tom, kde chcete bydlet (3-4-5* hotel). Ve všech hotelech Vám poskytnou tradiční karlovarskou lázeňskou léčbu skládající se z pitné kůry, která se musí přesně dodržovat a dále různých masáží a koupelí.  Rovněž záleží na kvalifikaci lékaře, který o Vás bude pečovat.

Dobrý den.

Nemohu se rozhodnout pro Františkovy Lázně nebo Jáchymov. Mám diagnózu: endometrióza, výrůstky, 2 pásmové operace, 2 laparoskopie kvůli prasklé cystě na vaječníku s odnětím ovariální trubice, maličký myom. Předem děkuji.

Dobrý den,

ve Vašem případě jsou vhodné Františkovy Lázně, které se specializují na léčení gynekologických onemocnění a mají řadu specifických procedur pro gynekologické diagnozy. Pracuje zde řada gynekologů – specialistů. Můžete se podívat na stránky www.biomedvital.cz.  Dr. Halušková se zabývá léčením endokrinologie/gynekologie, myomů. Pracuje metodou fyziologické regulativní medicíny, má tel. +420 602 140 962. Pokud budete v Česku, zavolejte jí.

Dobrý den,

v srpnu plánuji s manželem pobyt v lázních. Podle diagnózy je pro nás vhodný Jáchymov. Měla jsem zlomený nárt, muž stehenní krček. Mám také osteoporózu, bolesti v zádech a degenerativní stav obratlů. Dále mám sníženou funkci štítné žlázy a žlučové kameny. Mohu se koupat v radonových vanách? Jaké lázně jsou pro mě nejvhodnější?

Dobrý den,

ve Vašem případě je vhodný Jáchymov. Hypotyreóza není kontraindikací. Do Jáchymova se dováží karlovarská minerální voda, takže si zde můžete léčit i játra a žlučník. Jsou tam dobré doplňkové procedury, dobří lékaři – specialisté a fyzioterapeuti. Další variantou, kde byste se mohla léčit jsou lázně Teplice.

Poraďte prosím, kde se mám léčit?

Je mi 41 let, na zátylku se mi často objevují lipomy (1, 2 x za týden), mám bolesti hlavy, které provází zvýšení krevního tlaku (95/145) a bolesti šíjových svalů a trapézových svalů. Jsou vhodné M. Lázně?

Dobrý den,

pro Vás jsou vhodné Mariánské Lázně a Jáchymov.

Vážený doktore, dobrý den.

Jedu na léčení do M. Lázní. Problémy: osteochondróza, výrůstky, silná svalová bolest, ustavičné bolesti hlavy, BCD, nespavost. Chronická faryngitis, chronická gastritida, narušená průchodnost žlučových cest. Alergie – polinossis, prach v bytě. Malý myom. Je mi 41 let, poraďte mi, jaké procedury jsou kategoricky zakázané při myomu dělohy. Děkuji.

Dobrý den,

pro Vás jsou kategoricky zakázány vany s bahnem i horké vany, vhodné jsou naopak podvodní masáže i minerální uhličité koupele.

Chtěla bych svou matku poslat na léčení do M. Lázní. Má opakované kameny v ledvinách (hl. oxalátové), plastiku močového měchýře a kameny odstraněné před půl rokem. Má také mastopatii, otylost 1. stupně a odstraněn žlučník. Chtěla bych se zeptat, jestli její nemoci nejsou protiindikací léčení v ML?

Dobrý den,

nikoliv, její nemoci nejsou protiindikací pro léčení v Mariánských Lázních. Lázně mamince velmi pomohou.

Dobrý den,

poraďte prosím, zda se v Česku léčí křečové žíly. Chtěla bych tam poslat matku (60 let) na léčení. Které lázně a jaké sanatorium je pro ni nejvhodnější?

Dobrý den,

pro Vaši matku jsou nevhodnější lázně Poděbrady nebo Mariánské Lázně.

Dobrý den,

před 6 měsíci mi odstranili meziobratlový výrůstek, ale po 2 týdnech na opakovaném snímku se objevily další 2. Poraďte, jestli pomůže léčení v Česku a jestli ano, ve kterém sanatoriu. Předem děkuji.

Dobrý den,

ve Vašem případě je vhodné léčení v lázních Jáchymov (radonová voda) nebo v Teplicích (termální minerální voda). Zde léčí Vaši diagnózu.

Zdravím,

mám artrózu pravého kolenního kloubu 3. stupně a křečové žíly. Poraďte, kam mám jet na léčení? Do Darkova?

Dobrý den,

s Vaší diagnózou můžete jet do Jáchymova (radonové vany), nebo do Teplic (termální prameny). Vhodný je i Darkov, kde se léčí nemoci pohybového ústrojí. Já bych Vám radil Jáchymov.

Dobrý večer,

má matka trpí hypertonickou bolestí 3. stupně. Poraďte, do jakých lázní v Čechách jet a do jakého hotelu? Jak dlouho je vhodné se léčit? S úctou Andrej.

Dobrý den,

pro Vaši matku jsou nejlepší lázně Poděbrady. Období léčení nehraje roli, jen podzim je na klouby horší. Lepší je jaro, léto nebo zima. Hotel vám poradí v CK.

Zdravím.

Mám autoimunní onemocnění ve stadiu remise – myastenii. Doktor mi poradil Jáchymov. Kromě toho mám problémy s udržením moči při stresu. Mohu se léčit v Jáchymově?

Dobrý den,

ve Vašem případě není Jáchymov vhodný.  Pro Vás budou lepší Mariánské Lázně.

Dobrý den,

poraďte mi, prosím, lázně (sanatorium) pro následující diagnózy: artróza kolenního kloubu, protruze dorzálního disku, četné myomy v děloze.

Dobrý den,

na Vaše diagnózy jsou nejlepší Mariánské Lázně.

Zdravím,

je mi 65 let a mám oboustrannou koxartrózu kyčelních kloubů 1-2. stupně, vertebrální hernie, žaludeční vřed a ledvinové kameny. Poraďte mi, jaké lázně si mám vybrat? Děkuji.

Dobrý den,

ve Vašem případě lze vybrat buď Karlovy Vary, nebo Mariánské lázně. Co se týče první možnosti, budeme rádi, když si vyberete pro svůj pobyt náš hotel KARLSBAD GRANDE MADONNA.

Zdravím,

chci poslat rodiče v září na léčení do Karlových Varů. Četla jsem však na internetu, že se zde nedoporučuje léčení pro lidi s vysokým tlakem. Matka má hypertonii a bere stále léky. Je to překážkou pro léčení v Karlových Varech? Jaké sanatorium se podle Vás specializuje na hypertonii a jaké procedury pomáhají snižovat tlak? Můžete mi poradit léčení (všeobecně ozdravující), které nepovede k negativním změnám tlaku?

Dobrý den,

jestliže Vaše matka bere pravidelně léky na tlak, pak může klidně přijet na léčení do našich lázní. Je důležité si léky vzít s sebou a pravidelně je užívat. Lékař jí předepíše takové procedury, které tlak snižují (uhličité koupele, suché uhličité koupele, oxygenoterapie, plynné injekce). Lázeňský hotel si můžete vybrat libovolný, dle Vašich preferencí. Budeme však rádi, když si pro svůj pobyt zvolíte náš hotel KARLSBAD GRANDE MADONNA.

Dobrý den,

chtěl bych získat informaci o organizování diagnostiky pro dítě s diagnózou hyper-aldomteronismus v K. Varech?
Děkuji.

Dobrý den,

v Karlových Varech bohužel není možnost diagnostiky takového onemocnění. Lépe je obrátit se na dětskou kliniku Motol v Praze, nebo nějakou dětskou kliniku v Německu.

Zdravím.

Plánujeme skloubit odpočinek s dítětem 3 roky s léčením. Dítě trpí alergií na některé potraviny, květy rostlin a prach. To je provázeno alergickou konjunktividou, rinitidou. Ale ne v silné formě. Stálá suchost kůže a dermatitida v oblasti kolenních a loketních ohbí. Je pro nás vhodný Kynžvart? Nebo poraďte, prosím, jiné lázně.

Dobrý den,

Kynžvart je v tomto případě nejlepší volba.

Dobrý den,

poraďte prosím, které sanatorium v K. Varech je nejlépe orientováno na ozdravění po onkologické léčbě trávicího ústrojí? Klienti někde slyšeli, že je ve Varech pramen proti rakovině. Je to pravda?
Předem děkuji!

Dobrý den,

v podstatě všechna sanatoria slouží k rehabilitaci takových pacientů. Důležité je pití vody, které lékař stanovuje individuálně. Zvlášť vhodný je hotel KARLSBAD GRANDE MADONNA, Royal Regent, Kriváň, Bristol. Protirakovinný pramen zde není. Je důležité řídit se pokyny lékaře.

Zdravím.

V říjnu 2016 jsem se léčila 3 neděle v Poděbradech. Trpím srdečně cévním onemocněním. Doktoři byli báječní, všechny procedury mi pomohly a já se cítím mnohem lépe. Chci léčení opakovat, je lepší na 4 týdny? Děkuji.

Dobrý den,

další léčení je vhodné nejdříve za 6 měsíců (půl roku). Prodloužit léčení na 4 týdny je možné.

Zdravím.

Chtěli bychom se s mužem léčit v K. Varech. Jsem gravidní. Na podzim budu v druhém trimestru těhotenství. Jaké lázeňské zařízení byste mi doporučili a jaké procedury jsou vhodné v těhotenství?
Předem děkuji.

Dobrý den,

těhotné se mohou léčit v Karlových Varech . Samozřejmě budeme potěšeni, když si pro svůj pobyt vyberete náš špičkový lázeňský hotel KARLSBAD GRANDE MADONNA. Z procedur doporučuji oxygenoterapii, masáž léčivého pásu a inhalace.

Dobrý večer.

Jaké lázně (sanatorium) mi můžete doporučit pro diagnozy:
Muž 1. osteoartróza akromioklavikulární kloub s neresekovatelnou synovitidou 2. Páteř, bolesti v oblasti pásu (Schmorlova kýla) 3. Oboustranná koxartróza 1-2 stupně kyčelních kloubů 4. Dystrofické degenerativní změny páteře 5. Příznaky osteochondrózy, spondylózy, artróza kotníků. Věk 55 let.
Žena – myom (fibromyom malých rozměrů), malá cysta na vaječníku. Muž ještě retikulární varixy dolních končetin.
S úctou Natalie.

Dobrý den,

ve Vašem případě se nejlépe hodí lázně Teplice nebo Karlovy Vary, kde se léčí i pohybové ústrojí.

Dobrý den doktore!

Už jsem dostala poukaz do K. Varů, je zde však vhodné se léčit s těmito nemocemi? Mé nemoci: ateroskleróza obliterans dolních končetin a také chronická bronchitida, mám střevní problémy, trpím zácpou.

Dobrý den,

Karlovy Vary jsou univerzální lázně, kde se léčí nejrůznější nemoci vnitřních orgánů a systémů těla. Efektivní pomoc zde mohou dostat i ti, kteří trpí různým onemocněním nohou nebo nemocemi, které přináší zhoršení funkce dolních končetin. Léčení v Karlových Varech je vhodné i pro onemocnění s aterosklerózou cév dolních končetin, endarteritidou, podagrou, diabetem, který často způsobuje problémy s cévami dolních končetin. Léčí se zde i nemoci pohybového ústrojí. Hlavní indikací léčby v Karlových Varech však zůstávají nemoci gastrointestinální. Pro nemocné s chronickým astmatem jsou to unikátní klimatické lázně – čistý horský vzduch a inhalace místní minerální vodou pacientům velmi prospívají.

Dobrý den,

dostal jsem výsledky MR: diagnóza mediolaterální prolaps s utlačením durálního prostoru na místě L5. Doporučena konzervativní léčba. Je tato diagnóza protiindikací k léčbě v Karlových Varech? Nebo jsou vhodné jiné lázně? Jaké procedury jsou pro mě vhodné?

Dobrý den,

tato diagnóza není kontraindikací k léčbě v lázních v případě, že Vám byla předepsána medikamentózní léčba a v daném okamžiku se neprojevují symptomy akutního radikulárního syndromu.

Dobrý večer!

Poraďte, prosím, v jakých evropských lázních se léčí hypoterióza (jsem už 10 let na hormonech 75).

Dobrý den!

V současné době se otázka léčení nemocných s narušenou funkcí štítné žlázy nahlíží takto:

 • veškerý efekt lázeňské terapie při onemocněních štítné žlázy je podmíněn nepřímým vlivem na oběhový systém a metabolismus
 • lázeňská léčba má nespecifický sanogenetický účinek – celkově ozdravující účinek  – a způsobuje zlepšení zdravotního stavu u nemocných s onemocněním štítné žlázy
 • při onemocnění štítné žlázy jsou hlavními metodami léčení klimatoterapie a balneoterapie
 • balneologické procedury praktikují v lázních, kde se léčení vodou spojuje se správným stravováním, odpočinkem a vhodným klimatickým prostředím, jako je tomu např. v sanatoriích v našem Karlovarském kraji

Hlavní složky lázeňské vody jsou: sodík, kalcium, magnesium, chlor a sulfáty. Kromě toho jód, křemík, kyslík, dusík, vodík, CO 2 aj.

 • léčebný účinek má pouze voda z přírodních zdrojů
 • při snížené funkci štítné žlázy se doporučuje léčení v lázních se sirovodíkovými prameny a s prameny s CO2. Nejlepší léčení pro nemocné je podzim a zima.

Pro lepší určení vhodných lázní je potřeba upřesnění diagnózy klienta:

 • hypoterióza v důsledku nedostatku jódu (endemická struma)
 • hypoterióza – tyreoidová nedostatečnost v důsledku autoimunní tyreoiditidy

Doktore, dobrý den.

Poraďte, kde posílit zdraví, 2014 jsem měla gynekologickou operaci, 6 x CHT, plánuji léčbu na říjen, nejsou zde protiindikace při mém onemocnění? V čem spočívá léčba? Doprovodné problémy: cholecystis, klouby. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

léčbu po operaci a chemoterapii musí povolit Váš ošetřující lékař. Protiindikace jsou masáže a procedury s teplem. Lázně mají detoxikační a rehabilitační efekt pomocí pramenů, klimatoterapii, důležitý je i psychický faktor – překrásná aura překrásných lázní, dieta, procházky apod. Rehabilitace nemocných po onkologických operacích je jedno z indikací léčení v Karlových Varech.

Dobrý den,

zajímá mě rehabilitace po chemoterapii pro nemocné s gastrointestinálními onemocněními. CHT bude ukončena k Novému roku. Poraďte prosím, jaké léčení a jaké procedury si mám vybrat? Co obnášejí procedury. Děkuji.

Dobrý den,

Karlovy Vary – onkologie žaludečního a střevního ústrojí. Léčení v sanatoriích se určuje individuálně po konsultaci s lékařem. Individuální program zahrnuje: pitné léčení minerální vody, fytoterapie, a příjem imunodulátorů, dietoterapie, LFK dle individuálního programu. Podle indikací program zahrnuje jódobromové, fitovany, aromaterapie, plavání, jóga, mikroklyzma minerální vodou nebo monitorované očištění střeva a jiné podobné procedury.

Dobrý den!

Matka má 6 týdnů myom, který se zvětšuje. Poraďte, jaké lázně vybrat, aby se zastavil růst.

Dobrý den,

léčení gynekologických onemocnění v Česku se provádí hlavně ve Františkových Lázních, nebo v radonových lázních Jáchymov. Doporučení k lázeňské léčbě dává ošetřující lékař-gynekolog. Při onemocněních závislých na hormonální léčbě (myomy v děloze, endometrióza, mastopatie) je léčení v sanatoriu možné jen tehdy, když v danou dobu není potřeba chirurgického léčení. Aby se zamezilo zhoršení nemoci během léčby v sanatoriu a naopak dosáhlo zlepšení efektivnosti léčby, je nutné důkladné vyšetření k určení aktivních hlavních a doprovázejících nemocí. Svou roli hraje i věk, protože pro ženy starší 35 let není vhodná léčba bahnem.

Dobrý den doktore,

poraďte mi prosím, kam mám jet na léčení? Mám diabet, nadváhu, a také špatně chodím, zvlášť nahoru do schodů, nohy udělají 3 kroky, ne víc. Po rovině mohu chodit dost dlouho. Dana.

Dobrý den,

Vaše problémy Vám pomohou řešit v Karlových Varech, kde se léčí nejen onemocnění žaludku a střev, ale i poruchy látkové výměny – diabetes, porucha výměny tuku včetně obezity, porucha výměny kyseliny močové – podagry. Takže vám radím Karlovy Vary.

Dobrý den,

chtěla bych vědět,kde pomohou s problémy střev, konkrétně zvýšení kyselosti, reflux a časté říhání.

Dobrý den,

nemoci orgánů trávicího ústrojí včetně onemocnění žaludku a střev se ve Varech léčí přírodními minerálními prameny.

Zdravím.

Chci jet do lázní Jáchymov. Před 3 měsíci mi v Německu dělali operaci: odstranili nádor v kosti nohy, vložili titanovou protézu. Mohu jet na rehabilitaci do Jáchymova?

Dobrý den,

bohužel vám nemohu léčení v Jáchymově doporučit – léčení radonem, které se tam provádí, je určeno nemocným se zánětlivými procesy kloubů, posttraumatickými stavy, pro nemocné s osteoporózou atd. Ale nádorová onemocnění (i benigní) jsou kontraindikací pro léčení v tomto sanatoriu.

Dobrý den,

poraďte, jaké lázně jsou vhodné pro léčení ezofago-gastroduedenálního refluxu. A špatná výměna tuků.

Dobrý den,

s Vašimi problémy Vám jistě pomohou lázně Karlovy Vary, kde je léčebná síla vody zaměřená na onemocnění žaludku a střev, ale i nemoci spojené s poruchou výměny cukru, lipidů a kyseliny močové.

Zdravím.

Řekněte mi prosím, jestli mohu absolvovat léčení páteře a kloubů v Jáchymově, když mám několik lipomů (podkožních tukových nádorů).

Dobrý den,

pro to, abyste dostal lázeňskou léčbu v plném rozsahu včetně procedur s teplem, by bylo lepší přijet s doporučením od vašeho dermatologa s doporučením o možnosti provádění tepelných a vibračních procedur.

Zdravím,

je klima M. Lázní vhodné pro člověka s vysokým tlakem?

Dobrý den,

ano, hodí se. Za prvé-není to vysoko nad mořem, za druhé-je tam nádherný vzduch, za třetí -lázeňská část je na jedné úrovni, bez velkých výškových rozdílů, takže jestli nemáte rádi kopce, poproste operátora o rozmístění ve střední části a blíž k pramenům. A za čtvrté -většina sanatorií se zde specializuje i na nemoci srdce a cév.

Zdravím,

před 3 roky jsem se léčila na rakovinu děloh, chodím jen na kontroly, vše je v pořádku. Ale celkový stav organismu je oslaben, cítím zvýšenou únavu. Vím, že jsou protiindikace při onkologických nemocích na mnohé procedury. Otázka: Mohu absolvovat rehabilitaci v K. Varech? Je možná kvalifikovaná konsultace a diagnostika? O jaké sanatorium se mám zajímat?

Dobrý den!,

všichni pacienti, kteří mají v anamnéze onkologické onemocnění, musí mít pro lázeňského lékaře doporučení (ve vašem případě gynekologa a onkologa). Jestli vám lékař léčení doporučí, pomůžeme vám na základě vaší diagnozy najít odpovídající lázeňské místo.