
OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – O MĚSTĚ

Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves leží 8 km od Uherského Hradiště v srdci Moravského Slovácka, jež je proslulé bohatým folklórem, vinicemi a četnými vinnými sklepy i historickými památkami. Areál lázní je zasazen doprostřed lesoparku o rozloze více než 10 hektarů. Z jedné strany jej obklopují hřebeny Bílých Karpat, z druhé vrcholky Chřibů s hradem Buchlov. Zdejší lázeňská tradice se datuje do počátku 20. století, když zde v roce 1903 byla voda v místních blatech a močálech po důkladné analýze uznána léčebnou. K léčebným účelům zde využívají dva minerální prameny bohaté na sírany, kyselinu křemičitou, vápník, sodík, hořčík, draslík a železo, jimiž se léčí především kožní choroby a onemocnění pohybového aparátu. V Ostrožské Nové Vsi se zachovala řada lidových tradic, zejména malování kraslic, které je zde populární již od 19. století Nejoblíbenějším svátkem jsou tu zářijové svatováclavské hody s průvodem krojované mládeže.
Obec je rovněž proslavená zachovaným lidovým krojem a výrobou cimbálů, které se dodnes věnuje Jiří Galuška, jehož dílnu je možné po domluvě navštívit. K dochovaným rukodělným zvyklostem patří rovněž paličkování starodávnou technikou. V letním období je v Ostrožské Nové Vsi velkým lákadlem nejen pro lázeňské hosty koupání v novoveských štěrkovnách. Rozsáhlým vodním plochám se někdy říká „slovácké moře“ a jsou ideální také k vodním sportům. Jezerní oblast je také významnou přírodní památkou. V Lázeňském mokřadu o rozloze přes 9 ha hnízdí řada vodních a mokřadních ptáků a zdejší prostředí je důležité pro přežití řady vzácných druhů bezobratlých živočichů a rostlin.
OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – O LÉČENÍ

Lázně Ostrožská Nová Ves poskytují balneoterapii založenou na sirnatých pramenech získávaných z několika vrtů za lázeňskou kolonádou. Podle balneologické klasifikace se jedná o přírodní, prostou, sirnou minerální vodu hydrogenuhličitano-vápenatosodno-hořečnatého typu, která je studená a hypotonická. Sirné vody jsou ceněny pro svůj protizánětlivý, analgetický a desinfekční účinek. Při jejich působení dochází k uvolnění svalových spazmů, pozitivnímu ovlivnění pojivové tkáně a zlepšení prokrvení, nastává útlum alergických reakcí a vzestup nespecifické imunity. Účinek je tedy celostní a zahrnuje pozitivní vliv na kůži i celý pohybový aparát, výrazné bývá i ovlivnění únavového syndromu. Tato takzvaná sirná voda je základní surovinou pro přípravu koupelí, zábalů, ale i kosmetických přípravků. Hlavní léčebnou procedurou jsou sirné koupele, které významnou měrou napomáhají ke zlepšení zdravotního stavu při léčbě ortopedických, revmatologických, neurologických a kožních onemocnění.
Úspěšná je zde zejména léčba obtížně léčitelných kožních onemocnění, především lupénky, ekzémů a akné. Lázeňské procedury navíc pomohou nejen od nepříjemných průvodních jevů těchto nemocí, ale navrátí pokožce i zdravý vzhled. Zejména ženy pak ocení programy specializované na celulitidu a jiné kosmetické vady pleti, s přihlédnutím k jejím specifikům (citlivá, aknózní, mastná atd). Další místní lázeňskou specializací je léčba pohybového aparátu-klouby, páteř, stavy po operacích a úrazech, po totálních endoprotézách a také neurologická onemocnění pohybového aparátu. Sirné vody jsou též prospěšné při léčbě cévního systému, nejčastěji při lymfatickém edému a onemocnění tepen končetin. Specialitou místního lázeňského průmyslu je originální zdravotní kosmetika SINOVA obsahující sirnou vodu z přírodních léčivých pramenů lázní Ostrožská Nová Ves, jež je doporučovány klientům k následné péči o pokožku s atopickým ekzémem, lupénkou a akné.
Jak účinkují minerální prameny na vnitřní orgány

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – INDIKACE

Nemoci pohybového aparátu
- revmatické onemocnění všech kloubů, zejména v jejich chronickém stadiu a ve všech formách: tkaninová i ankylotická
- mimokloubní revmatismus
- bolestivé syndromy vaziva a kosterních svalů
- onemocnění kloubů způsobená lupenkou či infekcemi nebo dalšími škodlivými vlivy
- artrózy, zejména kyčelních a kolenních kloubů, stejně tak ale i malých ručních a nožních kloubů
- onemocnění kloubů v páteři, po úrazech, totální endoprotéze apod.
Nemoci kožní
- lupenka
- akné
OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – KONTRAINDIKACE

Pro jaké nemoci je nevhodné:
- akutní onemocnění
- infekční onemocnění

KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ
Obsahuje:
- Vstupní lékařskou prohlídku.
- Kontrolní lékařskou prohlídku.
- Závěrečnou lékařskou prohlídku.
- Laboratorní vyšetření krve a moči. O dalších vyšetření rozhoduje lékař podle indikací (za příplatek).
- Rozpis pitné kůry, dietní rozpis a rozpis balneologických procedur. Během týdne jsou poskytovány procedury, většinou 2-4 denně. Poskytování léčebných procedur o víkendech se provádí v různých sanatoriích podle jiného plánu. V sobotu dopoledne probíhají procedury ve všech sanatoriích a v neděli pouze v některých.
- Další procedury, které byste chtěli, lze přikoupit dodatečně. Doplňkové procedury jsou buď volně prodejné nebo prodejné pouze po konzultaci s lékařem.
KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ
s plnou penzí
F B T
(full board with treatment)
- Ubytování ve vybraném lázeňském hotelu
- Jídlo 3x denně (snídaně, oběd, večeře)
- Kompletní lázeňské léčení
– Lékařská prohlídka
– Pitná kůra
– Rozpis procedur
– Laboratorní vyšetření
– Dietní rozpis
–
KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÉ LÉČENÍ
s polopenzí
H B T
(half board with treatment)
- Ubytování ve vybraném lázeňském hotelu
- Jídlo 2x denně
– Snídaně a večeře / nebo / Snídaně a oběd - Kompletní lázeňské léčení
– Lékařská prohlídka
– Pitná kůra
– Rozpis procedur
– Laboratorní vyšetření
– Dietní rozpis
OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – OKOLÍ A AKTIVITY

- Včelí naučná stezka – vede kolem Lázní Ostrožská Nová Ves
- Moravská vinná stezka
- Slovácké muzeum – Uherské Hradiště
- Hrad Buchlov
- Zámek Buchlovice
- Zámek Kroměříž
- Zámek Strážnice – Národní ústav lidové kultury
- Baťův kanál
- Skanzen Modrá
- poutní bazilika Velehrad
- Lednicko-valtický areál – památka UNESCO
